Новини

Експлуатація аніматорів: що змінилося на даний момент?

Японський уряд намагається викорінити зловживання в аніме-індустрії, але що зроблено вже? Підсумуємо нижче.

Без договору роботи немає

Експлуатація в аніме-індустрії була повсюдною проблемою протягом багатьох років, але в останні місяці – зокрема, через звіт Організації Об’єднаних Націй – вона викликала ще більший резонанс, так що японський уряд більше не міг мовчати про ситуацію.

Особливо після того, як аніме нещодавно було обрано світовим флагманським жанром країни, уряд відчув себе зобов’язаним діяти — і наразі запровадив такі заходи для захисту працівників.

Наприклад, нещодавно набув чинності закон, який передбачає письмові контракти для фрілансерів. Те, що насправді має бути само собою зрозумілим, раніше в Японії трактувалося дуже нечітко, і багатьом фрілансерам часто доводилося приступати до роботи, навіть не бачивши трудового контракту.

Однак це вже неможливо, і трудовий договір, який чітко визначає заробітну плату та умови праці, має бути підписаний обома сторонами до початку першого робочого дня.

Експлуатація аніматорів: що змінилося на даний момент?

Оплачувані понаднормові години

Крім того, компанії тепер юридично зобов’язані виплачувати всю заробітну плату або інші винагороди протягом 60 днів після завершення відповідної роботи. Крім того, забороняється вимагати додаткової роботи (позанормових годин) без пропонування належної винагороди.

Щоб забезпечити певний рівень контрольного тиску та щоб компанії дійсно відчували себе зобов’язаними дотримуватися законодавчих змін, Комісія з питань справедливої ​​торгівлі Японії (JFTC) створила онлайн-форму, яку можна використовувати для повідомлення про випадки експлуатації або поганих умов праці.

Зрештою, можна також згадати плани японського уряду інвестувати в систему штучного інтелекту для боротьби з аніме-піратством. Зрештою, фінансові втрати аніме-індустрії через піратство оцінюються в кілька мільярдів євро на рік – чималі гроші, які, якби були в наявності, неодмінно знайшли б шлях до працівників.

Однак за останні два роки деякі великі студії вже скоригували зарплати, а в деяких випадках навіть значно підвищили їх. Таким чином, схоже, що ситуація для працівників в аніме-індустрії нарешті може змінитися на краще.

Експлуатація аніматорів: що змінилося на даний момент?

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій