Посібники

Аніме-сленг: Розшифруємо найпопулярніші терміни – Станемо вашим гідом у світі аніме-термінології

Фото взяте з сайту gamerant

Якщо ви лише занурюєтеся у світ аніме або вже давно втратили рахунок переглянутим серіям, то, напевно, не раз стикалися з дивними словами на форумах чи в коментарях. Що таке “цундере”? Або навіщо взагалі існує “філлер”? Аніме-сленг – це справжній лабіринт, у якому легко заблукати. Тому давайте я проведу вас цими вузькими вуличками та поясню найпопулярніші терміни. І знаєте що? Ви будете сміятися, як я, коли вперше розібрався з цими термінами!

Цундере (Tsundere)

Ах, “цундере”! Якщо ви бачили хоча б кілька аніме, то, скоріш за все, зустрічали цей типаж персонажа. Спершу холодна, мов снігова королева, але варто дочекатися, поки розтане серце, – і перед вами миле, чуйне створіння. Ідеальний приклад – Аска з Євангеліон (Neon Genesis Evangelion). Цей контраст між зовнішньою холодністю та внутрішньою ніжністю настільки потужний, що, коли вперше стикаєшся з цундере, одразу захоплює дух. Ну, а далі – ви починаєте їх обожнювати, навіть якщо не хочете цього визнавати!

Яой (Yaoi) та Юрі (Yuri)

Тут все просто, друзі мої. “Яой” – це історії про любов між хлопцями, а “юрі” – про дівчат. Але не варто плутати ці терміни з реальними стосунками! Вони більше стосуються фанфікшн та фантазій, а не реального життя. У багатьох новачків це викликає здивування або навіть легкий шок. Але знаєте, в аніме-світі завжди знайдеться щось для кожного. Тому, якщо ви не фанат, просто пройдіть повз, але знайте: для багатьох ці жанри – справжня перлина у світі аніме.

Філлер (Filler)

О, цей “філлер” – ворог всіх аніме-фанатів! Це епізоди, які не мають відношення до основної сюжетної лінії манги, але якимось дивом опинилися в аніме. Ви дивитеся серію за серією, захоплені сюжетом, а тут – бац! – і з’являється філлер. Це як спроба розтягнути задоволення від морозива, коли воно вже починає танути. Але, якщо чесно, іноді філлери бувають досить кумедними. Хоча, зізнаюся, частіше хочеться їх пропустити й повернутися до основної драми чи екшену.

Чібі (Chibi)

Ой, “чібі”! Це, мабуть, наймиліше, що може бути в аніме. Чібі – це коли персонажів зображують з непропорційно великою головою та маленьким тілом. Виглядають вони так, ніби щойно втекли з якоїсь дитячої книжки з малюнками. Ви не зможете втриматися від усмішки, коли побачите чібі-версію свого улюбленого персонажа. Вони настільки милі, що хочеться їх обіймати, як плюшевих ведмедиків!

Отоме (Otome)

Для дівчат, які люблять романтичні пригоди, є жанр “отоме”. Це історії, де головна героїня – зазвичай скромна дівчина – оточена купою прекрасних хлопців. І всі вони, звичайно, закохані в неї. Це як той момент, коли ти прокидаєшся в ідеальному світі, де всі тебе обожнюють. Іноді від перегляду таких серій можна отримати дозу солодощів на цілий день!

Ісекай (Isekai)

“Ісекай” – це жанр, де головний герой потрапляє в інший світ, зазвичай магічний або фантастичний. І що найцікавіше – майже завжди він стає там героєм, якого всі люблять і поважають. Це як мрія кожного геймера – з’явитися в грі та одразу стати головним героєм з суперсилами. Коли ви вперше зустрінетеся з ісекаєм, вас одразу затягне. Це ж те саме, що стати частиною гри, в яку завжди мріяв потрапити!

Отже, друзі, це лише маленька частина того багатства, що ховається за поняттям аніме-сленг. З кожним новим серіалом ви будете відкривати для себе щось нове. І хто знає, можливо, одного дня ви самі станете тим, хто пояснюватиме друзям, що таке “цундере” або “філлер”. І це – найкраще, що може трапитися з аніме-фаном!

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій